Sem Boštjan in živim na Bizeljskem. Star sem deset let in obiskujem četrti razred Osnovne šole Bizeljsko. Moja razredničarka je Lidija Cizel. Živim z mamico, očetom in s starejšim bratom. Doma imamo majhno kmetijo. Za njo skrbita ati in mami. Hranimo tudi živali, to so telice, prašički in perutnina. Večino imamo za domačo rabo, nekaj pa za prodajo. Obdelujemo tudi vinograd in nekaj njiv. Na njivah pridelamo hrano za nas in za živali, ki jih imamo doma. Grozdje in vino tudi prodamo. Imamo še velik sadovnjak z različnim sadjem. Vse sadje porabimo za domačo rabo, slive za marmelado ali za žganje, jabolka za sok ali domači kis, hruške, češnje in breskve pa za kompot ali marmelado. Pri teh opravilih doma pomagam svojim staršem. Imam  tudi psa bernskega planšarja, ki ga imam zelo rad in je lep. Sedaj, ko je ta virus covid 19 prišel med nas, se moramo učiti in zadrževati doma. Ko naredim vso nalogo in izpolnim vse obveznosti, grem ven v naravo. Zelo pogrešam vse svoje sošolce, prijatelje in razredničarko. Komaj čakam, da se vse umiri in se spet začnemo družiti. Tako se nekako odvija moj vsak dan.

Boštjan