Izbirni predmeti 2020/2021

IZBIRNI PREDMETI IN PREDSTAVITEV PREDMETOV

Poleg obveznih predmetov šola ponudi za učence 7., 8. in 9. razreda pouk izbirnih predmetov. Učenec izbere dve uri pouka izbirnih predmetov tedensko, lahko pa tudi 3 ure, če s tem soglašajo njegovi starši.V šolskem letu lahko izvajamo 9 izbirnih predmetov glede na število učencev v 7. 8. in 9. razredu. Izbor dveh ur izbirnih predmetov je OBVEZEN, razen v primeru obiskovanja glasbene šole. Učenec, ki obiskuje glasbeno šolo z javno veljavnim programom,  mora dostaviti potrdilo o vpisu za naslednje šolsko leto, če ne želi izbrati predmete.

POSTOPEK IZBIRE
Postopek izbire bo potekal v dveh krogih. V prvem krogu učenci izberejo dve oziroma tri ure izbirnih predmetov. V drugem krogu se določi predmete, ki jih bomo izvajali v naslednjem šolskem letu po številu prijav učencev.V drugem krogu si  učenci izberejo predmete, ki so na voljo, če to niso bili predmeti iz prvega kroga.

Vsi predmeti se izvajajo eno uro tedensko, razen tujega jezika (nemščine), ki je dve uri tedensko. Torej, če si učenec izbere nemščino, je dovolj ta predmet. Lahko pa si izbere še enega, vendar s soglasjem staršev.

KAKO IZPOLNEMO PRIJAVNICO
Na obrazcu vpišite podatke za NASLEDNJE ŠOLSKO LETO. Pri izbiri bodite pozorni, ali se predmet izvaja v razredu, ki ga bo učenec v naslednjem šolskem letu obiskoval.
Nekateri predmeti so vezani na razred, nekateri so triletni predmeti in jih je potrebno izbrati z začetno številko predmeta. ( npr.: Verstva in etika I).
Potreben je podpis OBEH STARŠEV ( razen, če gre za enostarševsko družino).

PRIJAVNICA
Prijavnico odprete v word dokumentu, izpolnite, shranite na svoj računalnik in nato pošljete po elektronski pošti kot priponko.

IME PREDMETA Razred / izvajalec  IME PREDMETA Razred/izvajalec
Barbara Zorko
Sodobna priprava hrane 7., 8. razred
Maja Haler