Fotografije Festivala zdravja si lahko ogledate tukaj.

V soboto, 22. 4. 2017,  smo imeli naravoslovni dan za vse učence šole. Kot se spodobi, smo ravno na dan Zemlje v okolici šole zasadili novo drevo, lipo. Takoj smo bili nagrajeni s sončnimi žarki in malico smo lahko pojedli kar zunaj. Cvrtje, ki nam ga je pripravil kuhar, nas je že opominjalo na prihajajoči praznik – jurjevo. V nadaljevanju smo dan preživeli v gibanju. Spoznali smo jogo, zumbo in se na igrišču spomnili na skoraj že pozabljene igre.

V goste smo povabili lokalna društva, organizacije in posameznike, ki na kakršenkoli način pripomorejo k promociji zdravja in uspešno izpeljali Festival zdravja. Starši in krajani, ki so se nam pridružili, so se lahko vključili v številne aktivnosti, na koncu pa se udeležili tudi mini maratona.

Na Festivalu zdravja so se predstavili:

Aktiv kmetic Bizeljsko – priprava zdravih namazov in kruhkov

Športno društvo Bizeljsko – mini maraton

Turistično društvo Bizeljsko – predstavitvena stojnica

ZD Brežice – merjenje krvnega tlaka in sladkorja v krvi, reševalno vozilo

Civilna zaščita Brežice – reševalno vozilo in uporaba defibrilatorja

Center za krepitev zdravja Sevnica – testiranje aerobne vzdržljivosti

Darja Molan Požun – Vem, da zmoreš, Darja (predavanje in predstavitev svoje zgodbe)

Maja Čič – nordijska hoja

Barbara Zorko – joga

Maja Haler in učenci izbirnih predmetov – prva pomoč, priprava zdravih namazov