V torek, 3. 10. 2017, smo s prireditvijo VODA V SLOVENSKEM LJUDSKEM IZROČILU zaključili projekt Dnevov evropske kulturne dediščine. Letošnja tema je bila VODA – od mita do arhitekture.
V okviru tega projekta so učenci naše šole proučevali vodo v slovenskem ljudskem izročilu: iskali asociacije na temo vode, brali ljudske pripovedke in pravljice, spoznavali slovenske mite in legende, iskali pregovore o vodi, peli ljudske pesmi in plesali ljudske plese.
V mesecu juniju so se na športnem dnevu z brodom popeljali čez reko Savo, v septembru so na športnem dnevu spoznali naravno mokrišče – Jovse, učenci 1. triletja so si v Posavskem muzeju Brežice ogledali razstavo o vodi ter ustvarjali v delavnicah.

Na zaključni prireditvi so obiskovalci ustvarjali v devetih delavnicah, sledil je kulturni program, kjer smo se spomnili pomena vode nekoč, peli ljudske pesmi, plesali in igrali. Prireditev smo zaključili z ogledom razstave likovnih del, ki so jih ustvarili naši učenci in otroci iz vrtca.